Betonové ploty

Betonové ploty

Dnes jsou oblíbené tvárnice ze štípaného betonu jako sloupky pro betonové ploty v různých barvách i velikostech. Další možností jsou tvárnice v designu pískovce i tvarovky, které vypadají jako plot z cihel nebo betonové sloupky, které navíc dobře drží branky. všechny tři varianty vyžadují betonový základ s tím, že se tvárnice vyplňují betonem, který je vyztužen ocelovou armaturou. Betonové ploty a celozděné ploty i branky, vytvářejí velmi dobrou pohledovou i proti zvukovou izolaci, dobře se uplatní v návaznosti na obytnou stavbu, kde vytvářejí oddělený oddychový prostor.

Betonové ploty s větší délkou působí jako hradba, ale mohou stínit, obvykle se stavějí z lomového kamene, cihel, železo betonu a tvarovek. Technologie zdění a betonování využijeme při stavbě plotu s podezdívkou a sloupky, jejich výhodou je nosnost, stabilita, trvanlivost i masívnost nadzemního zdiva. Internetový obchod České ploty nabízí sloupky a vzpěry, průmyslové oplocení, nejrůznější typy plotovek, branky a další potřebné komponenty. Kombinování materiálů uplatníme zejména při oplocení  vstupu, kde je vhodné sladit materiál sloupků a podezdívky s obkladem soklu domu.

Z estetických důvodů betonové ploty i branky, ale i kvůli pevnosti konstrukce a rychlosti zhotovení jsou výhodné moderní prefabrikované betonové tvarovky v několika odstínech v četně doplňků. Bez základové betonové ploty najdete na portále České ploty, kde vám nabídnou zajímavé řešení vašeho plotu za nízkou cenu. Oplocení bez základů má své výhody je cenově dostupná, na výběr máte různé dezény, cihla, kámen a další. Betonové ploty bez základů lze použít k výstavbě klasického plotu s podezdívkou a dřevěnou nebo plastovou výplní.